KONST / Litografier / Färglitografi 11031514
nr 1103 1514
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Färglitografi, Siri Rathsman (1895-1974), EA-upplaga, signerad, 1946, motivet: 50x35
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
måndag 24 april 2017
kl 20:04:33
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman